Recenzia na fotoobraz od www.SaalDigital.cz

Hneď na začiatku sa chcem poďakovať spoločnosti Saal Digital za možnosť vyskúšať a zrecenzovať ich produkt, v mojom prípade pôjde o fotoobraz. V skratke poviem, že sa jedná o poprednú spoločnosť vo výrobe fotoproduktov v Európe s vychýrenou kvalitou tlače.

Rozhodovanie sa pre fotku, ktorá bude zvečnená bolo veľmi ťažké. Keď som vybral tú pravú nasledovalo vytvorenie objednávky. Mal som na výber dve možnosti ako tak urobiť buď vytvorením objednávky cez webové rozhranie, alebo použitím softvéru spoločnosti. Vybral som si druhú možnosť a priamo z ich webu som si stiahol a nainštaloval šikovný program Saal Designer. Práca v programe bola veľmi intuitívna a rýchla. Po výbere produktu, o ktorý som mal záujem, som si zvolil jeho formát a detailnejšie som si upravil celkový vzhľad. Nasledovalo dokončenie objednávky a platba. Nakoľko sa jedná o prácu na objednávku, tak som platbu vykonal vopred. Mal som dva varianty úhrady a to platba kartou alebo pomocou služby PayPal.

Doručenie a balenie  

Rýchlosť dodania je to, o čom sa pri tejto spoločnosti naozaj oplatí hovoriť. Od odoslania objednávky prešlo 6 dní (vrátane víkendu) a obraz som držal v rukách. Myslím si, že keď zoberieme do úvahy fakt, že spoločnosť sídli a tlačí produkty v Nemecku je to vynikajúci čas. Keď mi kuriér odovzdal obraz, bol zabalený v kartóne a po otvorení nasledovala hrubá vrstva baliacej fólie. Pod fóliou bol na hrubom kartóne zafixovaný obraz. Po stranách bol chránený plastovými lištami, čiže k poškodeniu pri nevhodnej manipulácií by naozaj nemalo dôjsť.

Materiál a kvalita tlače  

Pri fotoobrazoch máme na výber zo šiestich typov materiálu: Alu-Dibond (3 mm matná hliníková doska), Akrylátové sklo, Alu-Dibond Butlerfinish (3 mm vybrúsená hliníková doska s kovovým vzhľadom), Penová PVC doska, Gallery Print (priama tlač na akrylátové sklo a pod ním je hliníková doska) alebo Fotoplátno. Ja som sa rozhodol pre tlač na Alu-Dibond hliníkovú dosku s rozmerom 55 x 90 cm. Som rád, že som sa rozhodol pre tento materiál, lebo na pohľad vyzerá veľmi luxusne a podľa mňa sa na túto fotku veľmi hodí. Vyhovuje mi tiež matný povrch, ktorý v interiéri nerobí také odlesky ako naopak lesklý. Na matnom povrchu je jemnučká štruktúra, ktorá dodáva obrazu nádych ďalšieho rozmeru.

Obraz je tvorený z hliníkovej platne (zozadu a spredu), v ktorej strede je plastová výplň. V kombinácii s profilovým zavesením, ktoré vytvorí pocit nadnášania sa je veľmi tenký a na stene vyzerá moderne.

Takmer vždy sa pri tlači bojím momentu, keď riešim otázku ohľadom správy farieb. Aj keď používam nakalibrovaný monitor, nie vždy je reálny výsledok totožný s dátami na monitore. So Saal Digital nespolupracujem prvý krát a ako vždy, je fantastický výsledok samozrejmosťou. Na web stránke majú k dispozícii kontrolné ICC profily pre každý povrch, na ktorý tlačia a tak si môžete hravo pozrieť ako bude výsledok vyzerať.

Nakoniec by som chcel len povedať, že ak rozmýšľate nad kvalitnou tlačou a ukážkovým servisom, tak určite navštívte SaalDigital.cz.